Bibliotēka

Staiceles pamatskolas bibliotēkas

LIETOŠANAS NOTEIKUMI

Bibliotēkas lietotāji:

• bibliotēka apkalpo visus Staiceles pamatskolas skolēnus, pedagogus un darbiniekus izsniedzot literatūru izmantošanai uz vietas un līdzņemšanai.
  • Bibliotēka apkalpo visus informācijas meklētājus, izsniedzot literatūru izmantošanai uz vietas.

Bibliotēkas lietotājiem ir tiesības:

• brīvi izmantot bibliotēkas fondu,
  • saņemt informāciju par fonda sastāvu un informācijas meklēšanas iespējām.

Bibliotēkas lietotājam ir pienākumi:

• ievērot noteikumus.
  • Bibliotēkā jāuzvedas klusi un disciplinēti.
  • Saņemtās grāmatas jāsaudzē, jācenšas izlabot bojājumus. Par pamanītajiem bojājumiem savlaicīgi jāziņo bibliotekāram.
  • Laikā jāatdod grāmatas! Lietotājam jāievēro bibliotēkā saņemto izdevumu lietošanas termiņš.
  • Sabojāta vai nozaudēta grāmata jākompensē, aizstājot to ar līdzvērtīgu. Par kaitējumu, kuru bibliotēkas fondam nodarījuši nepilngadīgi lietotāji, atbildīgi viņu vecāki.

Bibliotēkas pakalpojumi:

• lasītāju reģistrēšana,
  • konsultācijas par bibliotēkas darba kārtību, fondiem un informācijas meklēšanas iespējām,
  • grāmatu, periodikas un citu dokumentu izsniegšana pēc lietotāju pieprasījuma lasītavā vai līdzņemšanai,
  • bibliotēku, lasīšanu un literatūru popularizējoši pasākumi.

Bibliotēkas izmantošanas kārtība:

• Bibliotēkas darba laiks – 9.00 – 14.00
  • pirmdienā
  • otrdienā
  • trešdienā
  • ceturtdienā

• Skolēnu brīvlaikos - rudenī, ziemā un pavasarī bibliotēkā ir sanitārā diena, kad apmeklētājus neapkalpo.
  • Mācību grāmatas izsniedz lietošanai uz 1 mācību gadu. Pēc saņemšanas skolēns apvāko savas mācību grāmatas.
  • Uzziņu literatūru izsniedz izmantošanai lasītavā.
  • Izvēloties grāmatu, jāievēro kārtojums plauktos.
  • Daiļliteratūru izsniedz līdzņemšanai uz 1 mēnesi (nepieciešamības  gadījumā termiņu iespējams pagarināt).
  • Pārējo literatūru izsniedz uz laiku pēc vienošanās.
  • Izdevumus bez piereģistrēšanas no bibliotēkas iznest aizliegts!
  • Mācību gada beigās, līdz liecības saņemšanai, jānodod visa paņemtā literatūra.