Vides izglītības stunda Staiceles pamatskolā

vides stunda

Pateicoties Latvijas Ornitoloģijas biedrības īstenotajam un ar  Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu tapušajam   projektam –  Izglītojošas un atraktīvas jauniešu iesaistes un vides apziņas veicināšanas aktivitātes (reģ. nr. 1-08/151/2018), 2018. gada 31. oktobrī Staiceles pamatskolas audzēkņiem tika piedāvāta iespēja iegūt zināšanas un   plašāku skatījumu vides izglītībā.

Jauniešu iesaistes projekta ietvaros ir tapusi izglītojoša filma – Latvijas mežu daudzveidība,  kas  kā mācību līdzeklis ir  piemērota skolēnu auditorijām, sniedzot bagātu izziņas un izglītojošu  materiālu.

Vieslektors – ornitologs Pēteris Daknis, uzsvēra Latvijas mežu dauzdveidības saglābāšanas nepieciešamību, kas prezentētajā  filmā  atraktīvā veidā risina aktuālos ornitoloģijas un vides aizsardzības jautājumus.

Filmā redzētais lika aizdomāties par to, ka saimnieciski izstrādājot mežu, neglābjami izzūd daudzu putnu un dzīvo organismu dabiskā dzīves  vide, kas nekad tik daudzveidīga neatjaunojas stādītajās mežu platībās.

Filmā emocionāli mūs  uzrunāja vaicājoši pūču acu skati, kuros bija salasāms: Cilvēk, kur lai paliekam mēs?

A.Grāvere, teksts un foto