Tikšanās ar ornitologu uz plosta

28.septembrī Staiceles pamatskolas 5., 6. un 7. klašu skolēni kopā ar ornitologu, Ornitologu biedrības vadītāju un rakstnieku  Viesturu Ķerus iepazina putnu dzīvi. Šo tikšanos skolēniem piedāvāja Staiceles pilsētas bibliotēka Staiceles Radošo sieviešu kluba ‘Stazele‘ un VKKF finansētā projekta ‘Daba bērnu literatūrā’ ietvaros. Lai vairāk izprastu dabu un putnu dzīvi, tikšanās notika uz peldošā plosta Salacas upē. Skolēni izdzīvoja putnu dzīves visa gada garumā, guva daudzas atbildes uz dažādiem jautājumiem par putniem.  Grāmatu autors pastāstīja, kā top viņa stāstiņi par putniem un kā viņa dzīves vērojumi pārtop grāmatās. Viestura Ķerus pirmā grāmata, kurā skaidrotas dabas norises un autors iepazīstina ar putniem un dzīvniekiem ir ‘Meža meita Maija’, otra grāmata veltīta vienam konkrētam putnam, zaļajai vārnai, ‘Korras pasaule’- par gājputnu ceļošanu, dzīvi un atgriešanos.

ornitologs