Skolotāju diena Staiceles vidusskolā

skola

Oktobra pirmajā svētdienā Latvijā tiek atzīmēta Skolotāju diena – kad godina skolotāja profesiju. Svētkos pedagogiem tradicionāli tiek dāvināti ziedi un teikti pateicības vārdi.

Lai skolotāji svētku dienā justos īpaši, 29. septembra rītā, skanot mūzikai, 9. klases skolēni pedagogus sagaidīja pie skolas durvīm. Pa ziediem rotāto paklāju, zēni skolotājus ieveda vestibilā un nosēdināja goda krēslā, svinīgi kronējot viņus svētkos.

Skolas vestibilā bija aplūkojama pedagogu bērnības dienu fotogrāfiju izstāde, skolēniem bija iespēja piedalīties konkursā Vai atpazīsti savu skolotāju? Vislabākā detektīve izrādījās 8. klases skolniece Estere Endija Ustrisova, kas visprecīzak atminēja senajās fotogrāfijās redzamos pedagogus.

Starpbrīžos 9. klases audzēkņi Luīze Savčenko un Aleksis Oskars Strauts vadīja konkursu Ko Tu zini par savu skolotāju? Bija jāatmin, piemēram, kurai skolotājai vislabāk garšo baltais zefīrs, kura ir bijusi pie Niagāras ūdenskrituma, kura ir beigusi frizieru skolu. Brīvajā mikrofonā varēja apsveikt skolotājus gan radošā tekstā, gan dzejā un dziesmā.

4. mācību stundu pasniedza  9. un 12. klašu audzēkņi, bet skolotājiem,  Lauma Ustrisova ( 12. kl.)  un Juris Ozols-Ozoliņš ( 9. kl.) vadīja konkursu, kurā bija jāatmin un jānodzied dziesmas par skolu, bija aplūkojuma arī Adriana Miņina ( 12. kl.) prezentācija – skolotāju dienas aptaujas kopsavilkums. Priecē, ka  uz jautājumu Vai Tev patīk būt par skolotāju?,  100% pedagogu atbildēja aptiprinoši.

Īpaša svētki todien   bija internāta skolotājam Edagaram Ozolam –  tā bija viņa pēdēja darba diena skolā. Siltus pateicības vārdus par kopā nostrādātajiem darba gadiem, esot gan kā sporta skolotājam un skolas direktoram, viņš saņēma no saviem kolēģiem un audzēkņiem, vēlot: Mīļais, nesteidzies!

Teksts: Luīze Savčenko, Alda Grāvere

Foto: Einārs Bēziņš