Staicelē sirsnīgi piemin Latvijas aizstāvjus

Lacplesa_diena

Laikrakstā  Auseklis 2017.gada 14.novembrī varam lasīt:

Staicelē sirsnīgi piemin Latvijas aizstāvjus

Staicelē Lāčplēša dienu atzīmēja pat divreiz – vispirms skolēni un īstajā dienā visi iedzīvotāji. Svētkus rīkoja Staiceles vidusskola sadarbībā ar Staiceles pilsētas un pagasta pārvaldi.

Staiceles vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Maija Andersone pastāstīja, ka trešdien skolā patriotisma stundās pie audzēkņiem viesojās Zemessardzes 27. kājnieku bataljona pārstāvji – veterānu priekšnieks Jānis Bahmanis, Jaunsardzes virsleitnante Marika Tkačuka, tāpat Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta 3. novada nodaļas vadītāja Zita Rukšāne un Alojas jaunsargu vienības instruktors Jānis Voicišs. Viesi vadīja stundu, kurā runāja par valsts aizsardzību, tās simboliem un jaunsardzes nozīmi Latvijā. Pēc sarunas zemessargi kopā ar bērniem devās uz Staiceles kapiem, kur apmeklēja Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietas un pie katra sarīkoja nelielu svētbrīdi. – Nolikām ziedus un karavīri salutēja. Tas bija aizkustinoši! – atzina M. Andersone. Šī pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar Staicelē apglabātajiem Brīvības cīņu varoņiem – Pēteri Ārensu, Robertu Kalniņu, Jāni Ozoliņu un Rihardu Katlapu. Aktivitāti organizēja skolas jaunsargi un novadpētniecības pulciņš.

Arī sestdien tika pieminēti Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri, pie viņu kapu kopiņām iedegtas svecītes un rīkots atceres brīdis. Vēlāk ikviens varēja piedalīties svinīgajā gājienā no skolas līdz parkam pie gājēju tilta pār Salacu. Tur visus gaidīja lielais ugunskurs. Pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Kuzmenko teica svētku uzrunu, bet pēc tam ikviens ielika degošu sveci kopējā izveidotajā latvju zīmē – auseklī, ko palaida peldam pa straumi. M. Andersone ir gandarīta, ka pasākums pulcēja negaidīti daudz cilvēku: – Šie svētki šogad izdevās ļoti sirsnīgi. Par to ir patiešām liels prieks.

Sagatavoja Līga LIEPIŅA (laikraksta Auseklis žurnāliste)

Foto: Meldra Zālamane, Alvis Zālamans