Sporta skolotāju seminārs

seminārs

Konkursa "Gada sporta skolotājs 2018" finālā iekļuva pedagogi no Daugavpils, Bauskas, Gulbenes, Engures, Salas un Staiceles (Vizma Tiltiņa no Staiceles pamatskolas un Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās skolas sporta skolotāja) novada izglītības iestādēm.

Konkursa pirmajā kārtā vērtēšanas komisija izvērtēja pretendentu sagatavotos pieteikumus, kuru šogad bija 28. Seši dalībnieki ar lielāko punktu skaitu tika izvirzīti konkursa otrajai kārtai, kas norisinājās Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā 2018. gada 26. novembrī. Konkursa žūrija klātienē vēroja skolotāja prasmi pielietot daudzveidīgas mācību metodes un līdzekļus, māka pašam kvalitatīvi demonstrēt vai iesaistīt skolēnus vingrinājumu demonstrēšanā, kā arī prasmi nodrošināt atgriezenisko saiti stundā. Tāpat uzmanība tiks pievērsta emocionālajam fonam mācību stundu laikā, drošības noteikumu prasību ievērošanai un citiem kritērijiem.

2019. gada 3.janvārī notika seminārs “Vingrojumi un lēkšana ar lecamauklu sporta stundās” ar teorētisko un praktisko daļu, to vadīja Vizma Tiltiņa, kura ikdienā pasniedz sporta nodarbības Staiceles pamatskolā un Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālajā vidusskolā. Seminārā tika stāstīts kā vingrinājumi un lēkšana ar lecamauklu sasaucas ar mācību jomu “Veselība un fiziskās aktivitātes”. Kā arī apgūti jauni sporta elementi, kuri palīdzēs papildināt sporta skolotāju un treneru ikdienu – sporta stundās un treniņos. Seminārā piedalījās 28 skolotāji un treneri no Alojas, Limbažu un Salacgrīvas novada.

Skolotāja 2018. gada nogalē saņēma no Latvijas Sporta federācijas padomes pateicību par ieguldījumu Eiropas Sporta nedēļas popularizēšanā.

Aigars Ragainis, Staiceles pamatskolas skolotājs

Foto: IZM/ Agnese Medne