Pieredzes apmaiņas brauciens uz Hēdemestes vidusskolu Igaunijā

No 6. līdz 10. februārim Staiceles pamatskolas audzēknes Estere Kalniņa, Samanta Jauga, Ivonna Ristameca, Paula Šestakova, Evita Sanija Treiliņa un pedagogi Vizma Lūse, Anda Timermane devās pieredzes apmaiņas braucienā uz partnerskolu Igaunijā, Hēdemestē, Hēdemestes vidusskolu, lai īstenotu projektu “Draudzības nedēļa ar partnerskolu” (“Friendship week with partnerschool”). Šo draudzības nedēļu organizēja Hēdemestes skolas 8.klases skolniece Karolina Põslar kā savu projekta darbu kopā ar klases biedriem un pedagogiem. Projekta darbs Hēdemestes vidusskolā jāizstrādā un jāaizstāv katram 9.kl. skolēnam.

Draudzības nedēļas laikā Staiceles pamatskolas skolēni iepazinās ar Hēdemestes vidusskolu, mācību procesu, brīvā laika pavadīšanas iespējām un devās ekskursijās pa Hēdemesti, Pērnavu, apmeklēja Meža apsaimniekošanas centru Kabli, darbojās keramikas grupā, piedalījās Valentīndienas ballē Kabli kopienas namā kopā ar Hēdemestes pašvaldības četru skolu vienaudžiem. Iepazinās ar igauņu jauniešu ikdienu, dzīves un sadzīves apstākļiem, interesēm, arpusstubdu aktivitātēm, arī ģimenēm, izveidoja projektu nedēļas foto prezentāciju, pilnveidojot sadarbības un komunikācijas prasmes.

Igauņu skolēni tika iepazīstināti ar Latviju, Staiceli un mūsu skolu. Novadījām latviešu valodas nodarbību igauņu jauniešiem un mācījām tradicionālās latviešu tautas dejas. Mūsu delegācija vēroja mācību stundas un interešu izglītības nodarbības Hēdemestes vidusskolā.

Mūsu audzēkņiem šī bija ļoti vērtīga pieredze, jo nācās mācīties kopā ar  igauņu jauniešiem un dzīvot viņu ģimenēs. Samanta par pieredzēto šajā nedēļā raksta: “Man ļoti patika. Bija interesanti piedalīties mācību stundās  kopā ar 8.klasi. Bija liels prieks iepazīties ar jauniem cilvēkiem, sadraudzēties.”  Estere: “Kopumā bija forši. Man patika dzīvot kopā ar meitenēm, un viņu skola arī likās ļoti liela, visi bija draudzīgi. Labprāt aizbrauktu atkal un paliktu vēl kādu nedēļu Igaunijā. Bija interesanti uzzināt, pieredzēt ko jaunu.”

Lai stiprinātu abu skolu draudzību, igauņu jaunieši un pedagogi izteica vēlēšanos atbraukt ciemos pie mums uz Staiceles skolu. Tad mums būs nopietni jāgatavojas igauņu ciemiņu uzņemšanai. Un ko rādīt, stāstīt un apliecināt mums ir tik daudz!

Paldies Staiceles pamatskolas direktorei Sandrai Brokānei par atbalstu, ieinteresētību mūsu pieredzes bagātināšanā un skaisto iespēju.

Vizmas Lūses teksts

Andas Timermanes foto