Mācību stunda muzejā

Staiceles pamatskolas 9. klases skolēni piektdien, 13.oktobrī, kopā ar dizains un tehnoloģijas skolotāju iepazinās ar vietējām novada tradīcijām mācību ekskursijā uz Staiceles Lībiešu muzeju "Pivālind", lai iegūtu zināšanas mācību tēmas “Kā izgatavo dizaina izstrādājumu vairākās tehnoloģijās, kura ierosmes avots ir arheoloģiskais vai etnogrāfiskais tautastērps” ietvaros. Muzeja vadītāja Indra Jaunzeme izsmeļoši stāstīja par novada vēsturi, tradīcijām un rādīja muzeja eksponātus. Skolēni ar interesi pētīja Audēju namiņā izvietotās stelles, izstrādājumus un klausījās Tūrisma informācijas centra vadītājas Ineses Timermanes stāstījumā. Apmeklējām Mākslinieku šķūni, kas celts no seniem dēļiem un kalpo kā izstāžu zāle, kurā iekārtota Tautas lietišķās mākslas studijas „Staicele” audēju darbu patstāvīgā ekspozīcija. Paldies Inesei un Indrai par sirsnīgo uzņemšanu.

Vizmas Tiltiņas teksts

Rasmas Taulavičus foto