Labie darbi gada garumā

Klusās nedēļas pirmdiena Staiceles vidusskolā un pirmsskolā – svētku noskaņā, jo zālienos izvietotas ar Lieldienu tematiku saistītas koka figūras: krāsainas olas, zaķi un puķes. Dekoru gatavošana un izvietošana ne tikai Lieldienās, bet arī Ziemassvētkos bija viens no projektiem Labo darbu nedēļā, kas Latvijā tradicionāli iesākas oktobrī.

Sākotnējā iecere – visdažādāko koka figūru izzāģēšana un nokrāsošana – radās pirmsskolas skolotājai Daigai Lilenblatei un 12. klases audzinātājai Antrai Rudzītei. Vidusskolēnu labo darbu nedēļas mērķis bija veltījums saulgriežos vismazākajiem bērnudārza audzēkņiem.

Rudenī neviens pat nenojauta, ka savdabīgā projekta darbs nopietni turpināsies līdz pavasarim, ar prieku iesaistoties visam vidusskolas kolektīvam. Arī direktore Sandra Brokāne atbalstīja jauniešu ieceri, ļaujot skolas saimniekam Ģirtam Ģedertam iegādāties gan elektriskos zāģus, gan krāsas un otas. Paldies saimniekam par ļoti aktīvo palīdzību ne tikai ar padomu! Lieti noderēja arī viņa prasmīgās rokas. Liels atbalsts skolēniem bija mājturības un tehnoloģiju pedagogi Jānis Rudzītis un Irēna Graviņa, vizuālās mākslas skolotāja Lilita Siliņa. Viņu zināšanas un mākslinieciskais ķēriens tik neatsverami, veidojot skices, zāģējot un krāsojot.

Galvenie koktēlnieki bija 11. un 12. klases puiši, bet mākslinieces – meitenes. Viņām ik pa brīdim pievienojās citu klašu audzēkņi un pat mūsu kaimiņi – arodvidusskolēni, iemēģinot roku glezniecībā.

Pavasara saulgriežu laikā Staiceles vidusskolas labo darbu projekts beidzot skaisti noslēdzies. Mūsu interjerā jau lieliski iederas koka figūras, ko esam saņēmuši kā dāvanu no Carnikavas internātpamatskolas. Nu pašu rokām tapušas dekoratīvas un greznas Lieldienu olas, jautri un šķelmīgi zaķēni, jestri Ziemassvētku rūķi, koši un krāsaini ziedi, kas priecēs gan mazos, gan lielos staiceliešus pie pirmsskolas iestādes un sirsnīgi sagaidīs viesus Staiceles vidusskolas pagalmā.

A.Grāvere,
11. kl. audzin. un projekta koordinatore